Dezodorant

Wiele pań zastanawia się nad tym, czy sięgnąć po zwykły, tradycyjny dezodorant czy antyperspirant. Każde z rozwiązań wydaje się mieć wady i zalety – wspólną cechą obu jest główny cel ich stosowania, a więc: potrzeba zachowania świeżości i przyjemnego zapachu ciała pomimo codziennego zmęczenia i wysiłku fizycznego. Dezodoranty i antyperspiranty powinno się stosować na suchą, czystą skórę. W przeciwnym razie, może się okazać, że nieprzyjemny zapach potu, połączy się z aromatem kosmetyku, tworząc mało zachęcającą mieszankę. Nie należy także używać dezodorantu i antyperspirantu tuż po depilacji, ponieważ większość środków kosmetycznych tego typu powstaje na bazie alkoholu. Użycie kosmetyku na podrażnioną skórę może spowodować zaczerwienienia i niemiłe uczucie pieczenia. Skóra w podrażnionym miejscu, nie będzie wyglądać zbyt estetycznie.
Antyperspiranty, które są ostatnio nadzwyczaj modne, aplikuje się w postaci żelu, kremu lub sprayu. Specjaliści zachęcają jednak do wybierania sztyftu lub kulki, ponieważ często stosowany spray może podrażniać skórę. Antyperspirant będzie nie tylko neutralizować nieprzyjemny zapach, ale przede wszystkim zmniejszać ilość wydzielanego potu. Dezorodranty takie są tańsze w produkcji i znacznie dłużej działają, jednakże równocześnie nie mogą być stosowane stale, gdyż będą wpływać negatywnie na gospodarkę cieplną całego ciała.

Jeśli już sięgamy po dezodorant tradycyjny, warto wziąć pod uwagę dezodorant mineralny. Producenci przekonują, że jest to rozwiązanie nie tylko bardziej ekologiczne, ale przede wszystkim o wiele bezpieczniejsze dla alergików, gdyż kosmetyki te wykonywane są z naturalnych składników. Dezodoranty takie wytwarzane są w formie sztyftów, które należy następnie nawilżyć wodą i nałożyć je na miejsce, jakie zamierzamy uchronić przed potliwością.

Komentarze