Perfumy Samsara

Guerlain to jeden z najstarszych, luksusowych domów perfumowych, którego zapachy podbijały świat od połowy XIX wieku. Wiele perfum Guerlain jest obecnie poszukiwanymi unikatami, osiągającymi niebotyczne ceny na rynkach kolekcjonerskich. Nic dziwnego, bowiem wiele z nich ma swoją własną historię, opowiadającą o przyczynach bądź skutkach ich powstania lub opisujących genezę nazwy. Pośród wielu unikatów znalazły się również i takie, które współcześnie działający dom perfumeryjny wskrzesza i reaktywuje – dając im nowe tchnienie współczesnych czasów.

Najbardziej znanym przykładem takich zapachów są perfumy Shalimar czy genialna kompozycja Mitsouko – każde z nich opatrzone niemal legendarną historią swojego powstania. Oba zapachy wywodzą się z lat 20-30 ubiegłego wieku, ale doczekały się współczesnych wersji. Kolejnym przykładem znakomitości są perfumy Samsara. Ich historia zaczyna się nieco później, bo w roku 1989, kiedy to pojawiają się pierwsze perfumy tej linii w wersji perfumowej, toaletowej oraz luksusowy Extrait de Parfum Samsara.

Perfumy Samsara – dla kogo

Samsara perfumy to mityczne przeciwieństwo buddyjskiej Nirwany. Wszystkie ludzkie myśli i  uczucia, ciała i byty podlegają ciągłej przemianie - przeplatają  się śmierć i narodziny, cierpienie i szczęście, słodkie z gorzkim... taka  właśnie jest Samsara. Perfumy te były prezentem dla ukochanej  kobiety. Znakomity twórca zamknął w nich wszystko to, czego człowiek  doświadcza w życiu – spotkały się tutaj aromaty Wschodu i Zachodu, pasja  twórcza z harmonijną kompozycją. Perfumy Samsara nadają się na romantyczną schadzkę, ale można "założyć je" każdego dnia, kiedy chce się poczuć wyjątkowo i "ponad wszystkim". To  zapach dobry dla miłośniczek perfum w stylu Shalimar, ale mających  czasem ochotę odpocząć od intensywnych doznań. Samsara jest nieco  lżejsza, bardziej uniwersalna, nadaje się do ognistoczerwonej  wieczorowej kreacji, ale sprawdzi się również do dżinsów.

Komentarze