Perfumy Elizabeth Arden

Każda kobieta ma prawo być piękna - ten cytat w pełni oddaje filozofię marki Elizabeth Arden. Jest to jedna z najstarszych marek kosmetycznych na świecie, jej początki sięgają bowiem roku 1910. Wtedy to właśnie Florence Nightingale Graham otworzyła swój pierwszy salon piękności, o którym marzyła od dzieciństwa. Mimo ukończonej szkoły pielęgniarskiej chciała się poświęcić tworzeniu kosmetyków pielęgnacyjnych. W wieku 30 lat wyjechała do Nowego Yorku, i tam zaczęła konsekwentnie spełniać swoje marzenia.

Przyjąwszy pseudonim Elizabeth Arden i otworzywszy swój salon urody droga do sukcesu stanęła przed Florence otworem. W roku 1935 na rynku pojawiają się jej pierwsze perfumy, nazwane na cześć ukochanego konia Blue Grass. Ta słodka zapachowa kompozycja została ciepło przyjęta, a jej składzie znalazły się między innymi bergamotka, lawenda, piżmo,  goździki, jaśmin i drzewo sandałowe. Kolejne lata to kolejne sukcesy, mimo że założycielka marki zmarła ponad 50 lat temu, to udało jej się stworzyć markę, która po dziś dzień doskonale sobie radzi.

Perfumy Elizabeth Arden

Aby zapisać się na trwale w historii perfumiarstwa, trzeba stworzyć zapachy wybitne. Elizabeth Arden udało się do aż dwukrotnie, bowiem jest ona twórczynią takich klasyków, jak Green Tea Elizabeth Arden czy Elizabeth Arden 5th Avenue. Obie te linie stały się wręcz kultowe, pozwalając kobietom sięgnąć po wdzięk i piękno. Green Tea to cytrusowa kompozycja, idealna na ochłodę w letnie, upalne dni. 5th Avenue to zapach ulic Nowego Yorku, miejsca, w którym twórczyni przez lata pracowała. Kwiatowa, orzeźwiająca woń wody perfumowanej to jeden z najbardziej rozpoznawalnych zapachów, jakie pojawiły się na rynku. Ale perfumy Elizabeth Arden to nie jedyne produkty oferowane przez tę markę. Ich uzupełnieniem są między innymi kosmetyki do oczyszczania twarzy, kremy oraz balsamy.

Komentarze