Perfumy dla alergików

Twoja skóra jest wrażliwa i skłonna do alergii? Internet podpowiada, jakich kosmetyków używać, a jakich nie, jednak jeśli chodzi o zapachy nie wszystko jest dla Ciebie jasne? Pomożemy Ci rozwiać wątpliwości, by perfumy, które wybierzesz nie powodowały alergii ani podrażnień skóry.

Spryskaj ubranie, nie ciało
Jeśli zauważysz, że Twój ulubiony zapach powoduje zaczerwienienia, wysypkę lub inne objawy podrażnienia skóry, nie oznacza to, że musisz z niego rezygnować. Spróbuj następnym razem użyć perfum bezpośrednio na ubranie. Spryskaj je kilkanaście minut przed założeniem. Tym prostym sposobem możesz uniknąć nie tylko reakcji alergicznej, ale również wydłużyć czas działania zapachu.

Spróbuj naturalnych zapachów
Naturalne kosmetyki cieszą się coraz większą popularnością, wśród nich znajduje się
również sporo zapachów, które z pewnością zastąpią te, które uczulały Twoją skórę. W Internecie jest kilka miejsc, w których znajdziesz perfumy, których skład zawiera naturalne olejki i roślinne ekstrakty. Owszem, nie spotkasz tych zapachów na półkach ulubionych drogerii, ale kupując perfumy online, w wielu przypadkach możesz zamówić próbkę, by sprawdzić, czy to odpowiedni dla Ciebie zapach.

Sprawdź, co Cię uczula

Jednym z najprostszych sposobów są testy alergiczne, które jednoznacznie wskażą, który ze składników Cię uczula. Perfumy zawierają około 8 składników, które mogą Cię mocno uczulać. Wystarczy wykluczyć ze składu ten, który powoduje podrażnienie skóry. Z pewnością znajdziesz na rynku zamiennik, który będzie Cię satysfakcjonował. Owszem, testy alergiczne kosztują, ale jedno badanie pozwoli Ci na lata zachować spokój, jeśli będziesz wiedziała, czego unikać.

Komentarze