Perfumy GucciUznany na całym świecie dom mody Gucci został założony w 1921 roku przez Włocha imieniem Guccio Gucci. Mężczyzna ten, zainspirowany luksusowymi bagażami bywalców londyńskiego hotelu Savoy, postanowił powrócić do rodzinnej Florencji, by tam stworzyć zupełnie nową markę. Miała ona utożsamiać wielkomiejski sznyt i wysublimowany styl połączone z włoskim artyzmem. Subtelne połączenie praktyczności z arystokratyczną niemalże elegancją charakteryzuje produkty Gucci po dziś dzień.

Wyroby tej włoskiej marki cieszyły się ogromną popularnością zwłaszcza w czasie Drugiej Wojny Światowej, gdyż charakteryzowała je niezwykle wysoka jakość. Aby uzupełnić swój asortyment i zaspokoić potrzeby klientów firma rozszerzyła ofertę o produkty tekstylne, stworzone z wykorzystaniem na przykład naturalnego lnu. Umożliwiło to dalszą ekspansję na rynku międzynarodowym.

Trzeba jednak dodać, że marka Gucci zajmowała się nie tylko produkcją odzieży i akcesoriów. W 1974 roku zaprezentowała ona swój pierwszy zapach dla kobiet o nazwie Gucci No.1. Perfumy te zyskały status kultowych, tak samo jak Gucci 3 czy L’Arte di Gucci. Warto także dodać, że dla włoskiego domu mody pracowali także tacy projektanci, jak Tom Ford czy Frida Giannini.

Komentarze